اموزش درست کردن اویز یا اباژور

اموزش درست کردن اویز و اباژور اموزش درست کردن اویز و اباژوراموزش درست کردن درکوب یا اویز اموزش درست کردن اویز و اباژور اموزش درست کردن اویز و اباژوردرست کردن آباژور اموزش درست کردن اویز و اباژور – کاردستی بانخ تابلو … درست کردن آباژورهای ساده و زیبا آموزش ساخت : یک آباژور ساده و شیک بسازید | ساختنی آموزش ساخت آباژور – beytoote.com خانه نقره ای، وبلاگ تخصصی تزئینات جهیزیه – … آموزش ساخت آباژور گلی با جوراب (تصویری)

آموزش ساخت آباژور کاغذی زیبا (عکس)

در این روش طرز ساخت یک آباژور کاغذی با هنر اریگامی‌یا کاغذ و تا را می‌آموزید.
در این روش طرز ساخت یک آباژور کاغذی با هنر اریگامی‌یا کاغذ و تا را می‌آموزید. اگر شما هم عادت دارید کیسه‌های کاهی خریدهایتان را نگه دارید توصیه می‌کنیم با آنها یک آباژور کاغذی بسازید. برای ساخت این آباژور لازم نیست مهارت خاصی در اریگامی‌داشته باشید و فقط کافی است آموزش ساخت را خوب دنبال کنید.
یک آباور کاغذی بسازیددر ساخت این آباژور از هنر اریگامی استفاده شده استمی توانید این آباژور را هر وقت که خواستید، جمع کنیدحتماً باید از لامپ های کم مصرفی استفاده کنید که گرمای کمی تولید می کنندبا صرف کمترین هزینه صاحب یک آباژور می شوید که مشابه اش در هیچ مغازه ای پیدا نمی شود
اموزش درست کردن اویز یا اباژور

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

برای ساخت این آباژور نیاز به وسایل خاصی ندارید و می‌توانید از لوازم دورریختنی استفاده کنید. اگر کیسه‌های کاغذی که دارید خیلی ساده هستند می‌توانید قبل از شروع کار خودتان با آبرنگ آن را رنگ کنید یا طرح موردنظرتان را روی آنها بکشید.

گام اول : وسایل موردنیاز

کیسه کاغذی – میتوانید خودتان کیسه‌های ساده را با استمپ و رنگ طراحی کنید
طناب یا نمد برای آویزان کردن لامپ
یک ابزار تیز برای سوراخ کردن کاغذ
قیچی
سیم مخصوص لامپ‌های آویز
لامپ حبابی LED (حتماً باید از این نوع لامپ استفاده کنید چون میزان گرما را به حداقل می‌رسانند و خطر آتش سوزی بسیار کم می‌شود)

بهتر است ابتدا الگو را روی یک تکه کاغذ به اندازه کیسه کاغذی تان چاپ کنید و تا کردن آن را تمرین کنید. برای اینکه به نتیجه مورد علاقه تان برسید باید فرورفتگی‌ها و بیرون زدگی‌ها را خوب اجرا کنید. بیرون زدگی‌ها باید به سمت شما باشند و تورفتگی‌ها باید دور از شما باشند.

گام دوم : تای بادبزنی

دسته ها و کف کیسه ها را جدا کنیدتای بادبزنی باید از 16 قست مساوری تشکیل شده باشد

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

بعد از اینکه در مرحله قبلی کمی‌تا زدن الگو را تمرین کردید، هماهنگ کردن فرورفتگی‌ها و بیرون زدگی‌ها با هم برایتان آسان می‌شود.

با دو کیسه کاغذی که انتخاب کرده اید شروع کنید. دسته‌های کیسه را با دقت جدا کنید و ته کیسه را ببرید. چسب یک طرف کیسه را باز کنید تا کیسه تبدیل به یک تکه کاغذ پیوسته بشود که برای تا کردن آماده است. برای تنظیم اندازه‌های کاغذ از ابعادی که در الگو آمده استفاده کنید. البته حتماً نباید این ابعاد را رعایت کنید و کافی است نسبت‌ها را حفظ کنید چون ممکن است پیدا اندازه کیسه کاغذی تان با الگو فرق داشته باشد.

حالا باید کارتان را با این تکه کاغذ بلند شروع کنید. کاغذ را از وسط (طولی) تا کنید و هر قسمت را دوباره تا کنید. آنقدر اینکار را ادامه دهید تا ۱۶ تا با ابعاد مساوی داشته باشید. در پایان یک کاغذ با تای بادبزنی مرتب دارید.

هر چقدر مرحله اول تا کردن را با دقت انجام دهید در مراحل بعد کارتان آسانتر خواهد بود.

گام سوم : تای مورب

روی اولین تاخوردگی یک تای مورب بزنیداینکار را برای همه تاخوردگی ها ایجاد کنید تا کاغذ بادبزنی به این شکل دربیایدکیسه کاغذی دیگر را هم از وسط نصف کنید و همین مراحل را برای آن تکرار کنید

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

اولین ردیف تای مورب را بزنید و نگران فرورفتگی‌ها و بیرون زدگی‌ها نباشید. فقط باید دقت کنید چین‌هایی که ایجاد می‌کنید، مرتب و تیز باشند. می‌توانید محل تای مورب بعدی را با یک مداد علامت بگذارید تا کارتان آسان شوند. بعد از اینکه مثل تصویر همه چین‌ها را ایجاد کردید، آنها را مثل الگو تا کنید. در این مرحله تصاویر می‌توانند کمک زیادی به شما بکنند.

حال کیسه کاغذی دوم را به اندازه نصف کیسه قبلی ببرید و آن را هم بصورت بادبزنی تا کنید. با این تفاوت که تای بادبزنی این مرحله از ۸ قسمت مساوی تشکیل می‌شود.

چون این کاغذ نصف کیسه قبلی است باید همه تاها را یکبار دیگر تکرار کنید. اگر تاهای این کاغذ با تاهای کاغذ بزرگتر متقارن نباشند (یعنی در قسمت‌های متفاوت شروع و پایان شوند) کارتان در مرحله چسباندن راحت تر می‌شود. البته لازم نیست حتماً این مورد را رعایت کنید.

گام چهارم : کاغذها را بچسبانید و طناب بندی کنید

دو کیسه کاغذی تاخورده را بهم بچسبانید تا یک دایره به این شکل ساخته بشود. سپس نخ را از سر آن رد کنیدنخ را کمی بکشید تا تاها کمی پیچ و تاب پیدا کنندطناب را شل گره بزنید تا بتوانید سیم لامپ را از آن عبور دهید

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

دو کیسه کاغذی که تا کرده اید را با چسب یا نوار چسب دوطرفه به هم بچسبانید. برای چسباندن دو تکه به یکدیگر قسمت‌هایی که بر هم منطبق هستند را پیدا کنید، آنها را روی هم بگذارید و با چسب بهم بچسبانید.

در مرحله بعد باید بالای دو تکه کاغذی که بهم چسبانده اید را سوراخ کنید و نخی که انتخاب کرده اید را از آن رد کنید. همینطور که نخ را می‌کشید و سفت می‌کنید با فشار دادن زبانه‌ها به داخل یک چرخش بین زبانه‌ها ایجاد کنید (به تصاویر دقت کنید).

نخ را طوری گره بزنید که بعداً بتوانید آن را شل کنید تا سیم لامپ را از آن رد کنید.

گام پنجم : سیم لامپ را آماده کنید

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

نمد را دور لامپ سیم بپیچیدسیم را از یک شاخه آویزان کنیدابتدا سیم و سرپیچ لامپ را را بالای آباژور رد کنید و سپس لامپ را به آن ببندیدطناب را داخل سوراخ بالای آباژور فرو کنید

برای زیباتر کردن ساختنی‌های مختلف حتماً نباید از وسایل گران استفاده کنید. نمد یا ربان (بستگی به رنگ و طرح کیسه کاغذی دارد) را دور سیم لامپ بپیچانید و دو سر آن را با چسب حرارتی سفت کنید. اگر از یک شاخه زیبا برای آویزان کردن لامپ استفاده کنید، آباژور کاغذی تان بسیار زیباتر خواهد شد.

حالا سیم را از سوراخ بالای کاغذ رد کنید و لامپ را درون آن قرار دهید. سیم را دور شاخه بپیچید و سر آن را به پریز وصل کنید.
آباژور کاغذی آماده است

اموزش درست کردن اویز یا اباژور

بدون هزینه و با صرف کمی‌وقت و خلاقیت صاحب یک آباژور کاغذی زیبا شده اید که مشابه آن را نمی‌توانید در هیچ مغازه ای پیدا کنید. اگر این آباژور را ساختید، تصاویر آن را در اکانت‌های ساختنی در شبکه‌های اجتماعی با دیگران به اشتراک بگذارید. باز هم تکرار می‌کنیم که برای ساخت این آباژور باید از لامپ LED (مثلاً ۷٫۵ واتی) استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *