اموزش کار باقلم گلکسی نوت ۵ به زبان فارسی

رمان حصار تنهایی من قسمت 13 شازده کوچولو – solmaz.in زوم‌اپ: با MyScript Stylus با دست خط خود به فارسیگلکسی نوت 3 سامسونگ با قابلیت های متنوع نرم … گلکسی ای 5 20016 – wtaar.com آغاز ارائه ی آپدیت اندروید 4.4 کیت کت برای گلکسی نوت … قیمت گلکسی تب 3 10.1 در ایران – wtaar.com Galaxy Note 10.1 | تبلت اندرویدی سامسونگ همراه S Pen … کاملترین فول کپی ساخته شده از گلکسی S6 آموزش پادری مدل گیس باف

با قابلیت‌های S Pen، قلم دیجیتال گلکسی نوت‌ها آشنا شویم

فبلت محبوب سامسونگ يا گلکسي نوت 2 يکي از بهترين‌هاي بازار است و موفقيت زيادي کسب کرده است. کاربران و منتقدين نيز نظر مثبتي در مورد آن دارند. اين فبلت علاوه بر آنکه مثل يک گوشي به راحتي قابل حمل است، مزاياي يک تبلت را هم در خود جمع کرده و با برخورداري از صفحه نمايش 5.5 اينچي و سخت‌افزار قدرتمند مورد توجه همگان قرار گرفته است. علاوه بر فبلت گلکسي نوت 2، تبلت گلکسي نوت 10.1 نيز مجهز به S-Pen است، يکي از بارزترين نقاط قوت اين دو محصول در قلم نوري با کيفيتي آنها است که به بهترين شکل طراحي و با نرم‌افزارها به خوبي هماهنگ شده است. در ادامه به بررسي S Pen و قابليت‌هاي آن مي‌پردازيم تا نقش مهم آن در موفقيت گلکسي نوت 2 و گلکسي نوت 10.1 را روشن کنيم.
هر چند نرم افزارها و امکانات S Pen در تبلت گلکسي نوت 10.1 و تلفن هوشمند گلکسي نوت 2 تقريبا مشابه هستند، اما از آنجايي که گلکسي نوت 2 جديدتر از نوت 10.1 است و مجهز به نرم افزارهاي بروزتر و کامل تري است، در اين مقاله نيز به معرفي امکانات S Pen در گلکسي نوت 2 مي‌پردازنيم که اکثر آنها در نوت 10.1 نيز وجود دارند و آنهايي که هنوز ارائه نشده‌اند به زودي از طريق بسته‌هاي بروز رساني به نوت 10.1 اضافه خواهند شد.
به طور خلاصه مي‌توان گفت که S Pen وجه تمايز اصلي گلکسي نوت 2 و محصولات مشابه بازار است. اين قلم پيشرفته کاري کرده که کاربران از مزاياي يک قلم و کاغذ ساده در کنار امکانات جانبي مختلفي بهره‌مند شوند و هيچ نقصي در آن حس نکنند. طراحي S Pen در گلکسي نوت 2 نسبت به نسخه‌ي قبلي بهبود پيدا کرده است به اين صورت که 8 ميلي‌متر بلندتر شده و قطر آن به 6.55 رسيده است. هر دو تغيير براي کاربرد راحت‌ترS Pen است.

اموزش کار باقلم گلکسی نوت ۵ به زبان فارسی

ابتدا هماهنگي S Pen و نرم‌افزارهاي مهم و کاربردي گلکسي نوت 2 را مورد بررسي قرار مي‌دهيم و سپس به تنظيمات آن مي‌پردازيم.

S Pen قلمي پيشرفته و هماهنگ با نرم‌افزارهاي اصلي فبلت
از گلکسي نوت 2 مي‌توان به صورت لمسي و يا با قلم نوري‌اش استفاده کرد و در اين عرصه بهترين محصول بازار به شمار مي‌رود. در واقع S Pen پيشرفته‌ترين تکنولوژي وسايل ورودي را دارد و قابليت‌هايي مثل تنظيم حساسيت فشاري، دقت، سرعت و … را يکجا ارائه مي‌کند. از نظر نرم‌افزاري هم S Pen با نرم‌افزارهاي اصلي گلکسي نوت 2 به خوبي هماهنگ شده تا تجربه‌ي کار با فبلت را بهبود بخشد.

S Note نرم‌افزاري يادداشت برداري که با خروج S Pen از بدنه، به صورت خودکار اجرا مي‌شود
فرض کنيد در موقعيتي هستيد که مي‌خواهيد شماره تماس شخصي را در حين مکالمه يادداشت کنيد، اگر يک گوشي هوشمند معمولي در دست شما باشد، بايد نرم‌افزار يادداشت‌نويسي را باز کنيد و با صفحه کليد کوچک گوشي آن را تايپ نمائيد، کار مشکلي است. هماهنگي S Pen و گلکسي نوت 2 بسيار جالب است به اين صورت که براي يادداشت شماره تماس تنها کاري که بايد انجام دهيد اين است که S Pen را از مکان آن در بدنه‌ي فبلت خارج کرده و سپس شماره را در صفحه‌ي کوچک يادداشتي که به صورت خودکار باز مي شود، يادداشت کنيد. به همين سادگي! درست مثل تصوير زير:

اموزش کار باقلم گلکسی نوت ۵ به زبان فارسی

اگر نمي‌خواهيد يادداشت با دست‌خط خودتان باشد کافي است حرف T را در نوار بالايي تصوير فوق فشار دهيد. در اين حالت دست نوشته شما به متن تايپ شده تبديل مي شود البته اين قابليت براي حروف لاتين کاربرد دارد و از زبان فارسي پشتيباني نمي کند.

اموزش کار باقلم گلکسی نوت ۵ به زبان فارسی

اگر فضاي S Note در اين حالت کوچک است فلش موربي که در نوار بالاي نرم‌افزار مشاهده مي‌کنيد را فشار دهيد تا به صورت تمام صفحه درآيد.
البته اگر دوست نداريد با خارج کردن قلم، نرم افزار S Note بصورت خودکار اجرا شود، مي‌توانيد باز شدن خودکار S Note را متوقف کنيد. به اين منظور سراغ تنظيمات برويد و مطابق شکل زير تيک گزينه‌ي Open Popup Note را برداريد.

اموزش کار باقلم گلکسی نوت ۵ به زبان فارسی

با S Pen و S Memo به بهترين شکل يادداشت‌برداري کنيد
S Memo نرم‌افزاري مخصوص يادداشت‌برداري است. از هر صفحه‌اي مي‌توان براي ايجاد يادداشت استفاده کرد، کافي است عکسي از آن قسمتي از صفحه بگيريم و آن را به شکل‌هاي مختلف برش دهيم. در اين کار مي‌توان از دقت S Pen هم کمک گرفت و به شکل دلخواه تصوير را برش زد. سپس به کمک نرم‌افزار S Memo مي‌توان يادداشت کرد، نقاشي و طرح کشيد، متون تايپي قرار داد و در نهايت صدا يا موزيک به آن اضافه کرد. S Pen دقت فوق‌العاده‌اش را در اين نرم‌افزار نشان مي‌دهد و در نوشتن و کشيدن طرح کاربرد زيادي دارد.

اموزش کار باقلم گلکسی نوت ۵ به زبان فارسی

با S Pen مي‌توان عکس‌ها و ويديوها را گوياتر کرد چرا که به کمک آن مي‌توان نوشته‌ها يا علائم و نقاشي‌هايي را به عکس اضافه کرد و در مورد آن توضيح داد.

اموزش کار باقلم گلکسی نوت ۵ به زبان فارسی

مثلا فرض کنيد از چند کالا عکس گرفته‌ايد و مي‌خواهيد قيمت‌شان را يادداشت کنيد يا از مکاني عکس گرفته‌ايد و مي‌خواهيد توضيحي در مورد آن بدهيد، به کمک S Pen مي‌توان به راحتي چنين نکاتي را به تصاوير اضافه کرد.

اموزش کار باقلم گلکسی نوت ۵ به زبان فارسی

S Pen و امضاي ديجيتالي
يکي ديگر از کاربردهاي S Pen ايجاد امضا با دست‌خط خودتان است. از اين امضاي ديجيتالي مي‌توان براي امضا کردن اسناد نيز استفاده کرد که انجام چنين کاري به کمک نرم‌افزارهاي متعددي مثل SignDoc Mobile به سادگي امکان‌پذير است.

S Planner و برنامه‌ريزي کاري
به کمک S Pen و نرم‌افزار S Planner مي‌توان برنامه‌ريزي‌هاي کاري را با سهولت و سريعاً انجام داد. در کنار اين نرم‌افزار مي‌توان از S Memo هم براي ذخيره کردن ايده‌ها و طرح‌ها کمک گرفت که در مجموع براي استفاده‌هاي شغلي بسيار مناسب است.

اموزش کار باقلم گلکسی نوت ۵ به زبان فارسی

با S Pen مي‌توان روي تقويم يادداشت کرد، مثل شکل زير، قبل از شروع کار مي‌بايست آيکوني که در گوشه‌ي سمت چپ و بالا ديده مي‌شود را فشار داد تا حالت نوشتن با دست‌خط خودتان فعال شود.

اموزش کار باقلم گلکسی نوت ۵ به زبان فارسی

S Pen و پيش نمايش اطلاعات توسط Air View
Air View قابليتي است که در تشخيص نزديکي S Pen به صفحه، البته بدون تماس با آن کاربرد دارد و اطلاعات مفيدي را در اين مواقع نمايش مي‌دهد. در اين مواقع بسته به تنظيمات شما، يکي از 4 حالت زير اتفاق مي‌افتد:

 • نمايش Pointer: وقتي S Pen نزديک صفحه باشد، نشانگري روي صفحه نمايش داده مي‌شود، مثل تصوير زير:
  اموزش کار باقلم گلکسی نوت ۵ به زبان فارسی
 • پيش‌نمايش اطلاعات: وقتي S Pen را روي چيزي براي مدتي کوتاه بگيريد، پنجره‌ي از پيش نمايش اطلاعات مربوط به آن باز مي‌شود، به عنوان مثال تصوير مربوط به يک فريم خاص از فيلم يا چند خط اول متن يک نامه وقتي که قلم را روي موضوع آن چند لحظه نگه داريد، مثل تصوير زير:
 • بزرگنمايي: اگر S Pen را روي عکسي متوقف کنيد و نگه داريد، عکس بزرگ مي‌شود:
 • برچسب آيکون‌ها: اگر S Pen را نزديک آيکوني بگيريد، توضيح آن آيکون نمايش داده مي‌شود:
  اموزش کار باقلم گلکسی نوت ۵ به زبان فارسی

اسکرول کردن ليست‌ها: براي اسکرول کردن يک ليست بايد S Pen را نزديک لبه‌هاي صفحه نگه داريد و عمل اسکرول صورت مي‌گيرد.

تنظيمات S Pen
براي دسترسي به تنظيمات S Pen به منوي Setting مراجعه کنيد و S Pen را انتخاب نمائيد. گزينه‌هاي زير را مشاهده مي‌کنيد که کاربرد هر يک را مختصراً توضيح داده‌ايم:

 • Dominan hand: چپ‌دست يا راست‌دست بودن کاربر را مشخص مي‌کند. چپ يا راست را انتخاب کنيد.
 • Pen attach/detach sound: انتخاب صدايي که هنگام جدا شدن S Pen از فبلت پخش مي‌شود، از طريق اين گزينه صورت مي‌گيرد. يکي از سه صدا يا حالت بي‌صدا يا Off را انتخاب کنيد.
 • Open Pop Up Note: باز شدن خودکار نرم‌افزار S Note در زماني که S Pen از بدنه خارج مي‌شود، حالت پيش‌فرض است. اگر اين حالت را مناسب نمي‌دانيد، تيک اين گزينه را برداريد.
 • Battery saving: براي صرفه‌جويي در مصرف باتري مي‌توان قابليت تشخيص S Pen در بدنه را با اين گزينه غيرفعال کرد. وقتي مطمئن هستيد که S Pen را لازم نداريد و ممکن نيست آن را از بدنه به دليلي خارج کنيد، بهتر است اين قابليت را غيرفعال کنيد تا مصرف باتري کاهش يابد.
 • S Pen Keeper: اگر تيک اين گزينه را گذاشته باشيد و S Pen در محفظه‌ي مخصوصش قرار نداشته باشد، به محض اينکه فبلت را از آن دور کنيد، صداي هشدار پخش مي‌شود و در واقع هشدار مي‌دهد که S Pen در مکان خودش قرار ندارد.
 • Air view: مي‌توان با لمس لغزنده‌ي مربوطه اين قابليت را فعال و غيرفعال کرد. وقتي S Pen براي مدت کوتاهي در فاصله‌ي کمي از صفحه نمايش قرار بگيرد و در عين حال با آن تماس نداشته باشد، Air view نمايش داده مي‌شود و مي‌توان يکي از حالات را انتخاب کرد. Pointer براي نمايش نشانگر، Information preview براي نمايش اطلاعات، Icon labels براي نمايش برچسب آيکون‌ها و List scrolling براي اسکرول کردن ليست به کار مي‌روند.
 • Sound and haptic feedback: از اين گزينه براي فعال کردن فيدبک صوتي و لمسي که همان صدا و لرزش فبلت است استفاده مي‌شود.
 • Quick Command settings:ژست‌هاي حرکتي S Pen را در اين بخش مي‌توان ايجاد يا ويرايش کرد. به کمک ژست‌هاي  حرکتي تعريف شده مثلا مي توانيد تعيين کنيد که اگر يک دايره برروي صفحه ترسيم کرديد يک عمليات خاص بصورت خودکار انجام شود.
 • S Pen help: براي نمايش اطلاعات در مورد استفاده از S Pen از اين گزينه استفاده مي‌شود.

جمع‌بندي

اموزش کار باقلم گلکسی نوت ۵ به زبان فارسی

S Pen يکي از بهترين قلم‌هاي الکترونيکي وسايل همراه است و به خوبي با نرم‌افزارهاي گلکسي نوت 2 هماهنگ و يکپارچه شده تا کاربر به بهترين شکل از آن بهره‌مند شود.  اگر نکات بيشتري در رابطه با کاربردهاي مختلف S Pen مي‌دانيد، با ما و ديگر دوستان خود در بخش نظرات به اشتراک بگذاريد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *