اندازه جنین در هفت هفتگی

هفته هفتم بارداری – niniban.com هفته هفتم بارداری – کودک آکا وزن و اندازه جنین در هفته پنجم بارداری (عکس) – نازوب رشد و وزن جنین در هفته های مختلف بارداری – سایت … هفته هفتم بارداری | پرتال پارسه گرد شرایط جنین در هفته های مختلف بارداری هفته یازدهم بارداری – کودک آکا هفته سی و هفتم بارداری – niniban.com اندازه شکم مادر و رشد جنین در طی بارداری | یاد بگیر … هفته هفتم بارداری – دانشنامه فرزند

هفته هفتم بارداری : آنچه باید بدانیم

در هفته هفتم بارداری ، موارد بسیاری برای شما و نوزادتان رخ می دهد. شما در میانه ی اولین دوره ی سه ماه ی خود هستید و همه چیز به سرعت در حال وقوع است. اگر شما به معاینات پزشکی مربوط به زایمان نپرداخته اید، از آن جایی که آزمایشات مهم و معاینات از هم اکنون تا تولد نوزاد ضروری می باشد،  اکنون زمان خوبی برای انجام این کار است.

علایم و تغییرات بدنی در هفته هفتم بارداری

اگر چه بدن شما در این مرحله تغییر زیادی را نشان نمی دهد ولی احتمالا  بیشتر احساس بارداری و نفخ می کنید. برخی از زنان یک ورم کوچک را در پایین شکم خود  حس می کنند.  اغلب نوزاد آن قدر کوچک است که نمی تواند علت این ورم باشد و به احتمال زیاد این بیشتر به علت نفخ است.  بهتر است در طول هفته ی هفتم ،  لباس های بارداری بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد.

شما علایم بارداری که شامل دردها، سر درد ها، خستگی، بیماری صبحگاهی، سینه های حساس و عطش است، را تجربه می کنید. میل شدید به غذا، کنترل زندگی شما را در دست می گیرد. شما ممکن است که خود را مشتاق غذاهایی ببینید که زمانی فکر می کردید که نفرت انگیز هستند. این طبیعی است و افراط در خوردن این غذاها به شرط این که برای نوزاد شما زیان بار نباشد، ایرادی ندارد. یکی از بزرگ ترین تغییرات که در طول هفته ی هفتم در بدن شما رخ می دهد،  رشد موکوس پلاگ می باشد. دهانه ی رحم شما یک لایه ی مخاطی در مجرای گردن رحم برای مسدود کردن رحم برای محافظت تشکیل می دهد. نهایتا زمانی که زایمان نزدیک است این پلاگ از بین می رود.


نمو جنین در هفته هفتم بارداری

جنین شما در هفته ی هفتم سریعا در حال رشد است و نزدیک به اندازه ی زغال اخته می باشد! همین طور که دهان و زبان شکل می گیرد، مشخصات صورت هم مشخص می شود.   همچنین چشم ها هم شروع به فرم گرفتن می کنند و شبکیه و عدسی به یکدیگر متصل می شوند. در طول این هفته، گروه خونی جنین شما  مشخص می شود. عضلات، استخوان ها و اندام ها به رشد خود ادامه داده و روده ها و آپاندیس به طور کامل شکل می گیرند. کبد شروع به تولید گلبول های قرمز می کند. پنجه ی پا و انگشتان نوزاد شما در یک سونوگرافی قابل مشاهده است. همچنین دندان ها و زبان در حال شکل گرفتن در دهان هستند،  اگرچه هنوز قابل مشاهده نیستند.


نکات مربوط به هفته هفتم بارداری

با پزشک خود صحبت کنید. از این موضوع مطمئن شوید که غذاها، معالجات و تغذیه ی مناسب را در پیش گرفته اید. به ویژه این مسئله  بسیار مهم است که ویتامین های پیش از زایمان را به همراه اسید فولیک مصرف کرده باشید. از این هفته هر چیزی که می خورید، تاثیر مهمی بر  روی سلامت جنین شما دارد.


اندازه جنین در هفت هفتگی

تصویر دو بعدی هفته هفتم بارداری

اندازه جنین در هفت هفتگی

تصویر دو بعدی هفته هفتم بارداری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *