بیوگرافی پرویز قریب افشار

بیوگرافی پرویز قریب افشار و همسرش و دخترش + … سیتی تومب | بیوگرافی و تصاویر | پرویز قریب افشار مصاحبه با جاده جادو – پرویز قریب افشار بیوگرافی پرویز قریب افشار بایگانی – پندار جذب یک مجری مشهور قدیمی، توسط شبکه جم | پرویز قریب افشار … ‫پرویز قریب افشار در کاف شو‬‎ – YouTube پرویز قریب افشار – balatarin.com پرویز قریب افشار ویکی پدیا|بیوگرافی پرویز قریب افشار شیوا رز – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد ‫پرويز قريب افشار‬‎ – YouTube
بیوگرافی پرویز قریب افشار

شبکه جم، علاوه بر جذب بازیگران و دستندرکاران از بدنه سینمای ایران، نیم‌نگاهی هم به پیشکسوتان عرصه سینما و تلویزیون در پیش از انقلاب دارد. از طرفی چکامه چمن‌ ماه و بهارک صالح‌نیا جذب می‌کند و از طرف دیگر، در مناسبت‌های مختلف، از دیگر فضاهای خارج از کشوری، لس‌آنجلس تا شهرهای دیگر، مرتضی عقیلی و بهمن مفیدرا معرفی می‌کند. این شبکه، در شب چله امسال، از پیوستن یک چهره دیگر خبر داده است: پرویز قریب افشار .

پرویز قریب افشار، متولد ۱۳۲۲ در ایران است. او در فیلم کاروان بازی کرده است. فیلمی خارجی که در سال ۱۳۵۶ به کارگردانی جیمز فارگو ساخته شده است و در آن با آنتونی کویین، بهروز وثوقی، بهروز گرامیان، محمدعلی کشاورز، خسرو طباطبایی و فهمیده آموزنده همبازی بوده است. ماجرای این فیلم قدیمی، درباره دختر یک سناتور آمریکایی در کشوری در خاورمیانه است که پس از ازدواج با یک سرهنگ در این کشور که احتمال داده می‌شد افغانستان است، ناپدید شده بود. کویین، نقش ذوالفقار را بازی می‌کند که سردسته طایفه‌ای است که این زن در میان آن‌ها است. فیلم کاروان‌ها در اصفهان و فارس فیلمبرداری شده بود و نامزد اسکار در زمینه بهترین طراحی لباس هم شده بود. قریب افشار، نقش پلیس را داشت.

پرویز قریب افشار اما شهرت خود را بیش از بازی، به خاطر مجری‌گری گرفته است. او یک شومن تلویزیونی در ایران دهه ۵۰ بود که با افرادی مثل فرخزاد و علی تابش رقابت می‌کرد. گفته می‌شود در همین دوران، او از همسر ولش جدا شد و سپس با زویا ثابت ازدواج کرد. شیوا، دختر او، فرزند مشترکش با همسر اول اوست.

دختر پرویز قریب افشار، شیوا رز، متولد سانتا مونیکا در لس‌آنجلس است که یک دورگه ایرلندی-ایرانی تبار است. او در تئاتر اسم و رسمی در کرده است و سپس با بازیگر مشهوری به نام دیلن مک درموت، که برنده و نامزد جایزه امی بوده است ازدواج کرد.

او در قطعات نمایشی کوتاهی که طی شوهای خودش به نام دنیای خوب ما روی آنتن تلویزیون ایران میرفت، دیده شد و سپس تصمیم گرفت با همسرش کارولین و پروین ملکوتی سریالی به تقلید از برنامههای پرویز صیاد بسازد که همه هفته جمعهشبها از تلویزیون ۲ نمایش داده میشد، اما قریبافشار هیچگاه به اندازه بقیه شومنها موفق نبود، چه آنکه روزنامهها از معلم مدرسه او نقل میکردند که گفته است هیچگاه هیچچیزی نخواهد شد، یا رقیب اصلی او در تلویزیون، رسما و روی آنتن از او به عنوان یک احمق یاد میکرد. برخی روزنامههای قدیمی هم در اینترنت یافت میشود که از او به عنوان سرپرست شوهای تلویزیونی یاد میکردهاند.

از پرویز قریب افشار مدتی به عنوان یکی از شرکای تلویزیون لس‌آنجلسی تپش یاد می‌شد. حالا او به ترکیه رفته تا به شبکه جم یاری برساند و در شب چله امسال، مخاطبانی را که با سریال‌ شهر قشنگ و سریال رولت و سریال گوزل و سریال ماه پیکر، سرگرم می‌شوند، با چهره تازه‌ای از این شبکه ماهواره‌ای آشنا کند. آیا فضای لس‌آنجلس رسانه‌ای، به ترکیه منتقل می‌شود؟ نفر بعدی کیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *