دستور کيک کوخن

کیک – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد کیک اسفنجی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد ازهر زمان ازهرمکان از هر دری سخنی – noorblin.blogfa.com از هر دری سخنی – noorblin.blogfa.com

طرز تهیه اپل کوخن از ابتدای ساخت خمیر تا انتها + عکس

آموزش پخت اپل كوخن

دستور کيک کوخن

مواد لازم

مواد لازم براى 10 نفر
مواد لازم براى خمير
کره: ١٥٠ گرم
شکر دانه ریز: ٧٥ گرم
آبلیمو: نصف قاشق چای خوری
نمک: کمی
اسانس لیمو: کمی
خامه: ٢٥ گرم
آرد: ٢٥٠ گرم
زرده تخم مرغ: ١ عدد
بیکینگ پودر: نصف قاشق چای خوری
موارد لازم براى رويه خمير
سیب زرد: ٥٠٠ گرم
پودر قند: ٧٥ گرم
اسانس لیمو: ٢ قطره
مواد لازم براى تهيه كرم
تخم مرغ: ٢ عدد
شکر: ٥٠ گرم
وانیل: کمی
خامه: ٢٥ گرم

طرز تهيه

طرز تهيه خمير

کره و شکر را هم زده تا کرمی شود. آبلیمو، نمک، اسانس و خامه را با ٢ قاشق آرد مخلوط کرده، سپس به مایه فوق بی افزایید. در ادامه زرده تخم مرغ، بقیه آرد و بیکینگ پودر را افزوده تا خمیر شود. اکنون خمیر را در ظرف پیرکس متوسط یا بزرگ که چرب شده و ٣ الی ٤ سانتی متر دیواره دارد پهن کنید. در آخر آن را به مدت ١٠ دقیقه در یخچال قرار دهید.

طرز تهيه رويه خمير

سیب ها را پوست گرفته هسته ها را خارج کرده، نصف کنید. سپس پشت سیب ها را با کارد کاردی نموده و با پودر قند و اسانس لیمو در ظرفی بریزید و تکان دهید تا پودر قند به خورد سیب ها برود. اکنون سیب ها را طوری که قسمت کاردی رو قرار گیرد روی خمیر چیده و در فر به مدت ٣٠ دقیقه قرار دهید. پس از سپری شدن مدت زمان ذکر شده مواد را از فر خارج کنید.

طرز تهيه كرم

برای تهیه کرم؛ تخم مرغ ها، شکر و وانیل را با همزن زده تا مخلوط شود. اکنون خامه را افزوده و کمی دیگر هم بزنید. سپس روی سیب ها از کرم آماده شده طوری که آن ها را پوشش دهد بریزید. کرم را که روی خمیر ریختید، ٣٠ دقیقه دیگر در فر قرار دهید تا طلایی شود. پس از این که از فر خارج کردید اجازه دهید تا سرد شود سپس آن را برش بزنید و میل کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *