دليل نبض ضعيف جنين

ما هي أعراض عدم وجود نبض جنين وفي أي … استفسار بخصوص نبض الجنين .. ردوا … ساعدوني نبض الجنين خفيف خايفة … جنين مع نبض ضعيف في الاسبوع … نبض الجنين – حملك من الشهر الاول الى … ضعف نبض الجنين!! – الحامل | منتدى … أقصى مدة يمكن أن يتأخر فيها نبضنبض الجنين – سيدتي تصرفات الجنين داخل الرحم | الدكتور … – دليل فلسطين التجاري ،دليل شركات …
كم شدن مایع آمنیوتیك، ضربان قلب جنین را كاهش می دهد

دليل نبض ضعيف جنين نی نی سایت: مایع آمنیوتیك از جنین مراقبت كرده و به نگهداشتن دمای ثابت بدن كمك می كند. علاوه بر این، مواد غذایی لازم را به بدن جنین می رساند و رشد و پرورش ششها، سیستم روده ای، معدی، ماهیچه ها و استخوان های جنین را ارتقا می بخشد و از فشردگی بند ناف جلوگیری می كند.
بعضی از مطالعات نشان داده اند، آمنیوتیك قادر است بو و رایحه و طعم غذاهایی كه مادر مصرف می كند را به جنین انتقال دهد.

پس از 16 هفته، زمانی كه جنین شروع به بلعیدن مایع می كند، قسمتی از ادرار او تشكیل می شود. حجم ادرار جنین در 3 ماه اول بارداری در حدود 1 فنجان بوده و 3 ماه سوم بارداری به اندازه 4 فنجان افزایش می یابد سپس در ابتدا ماه بعد به 3 فنجان كاهش می یابد. 
كم و یا زیاد بودن بیش از اندازه مایع باعث ایجاد خطرات و مشكلاتی در تولد جنین می شود. زمانی كه مقدار مایع بیش از اندازه كم باشد( در 4 درصد از بارداری ها اتفاق می افتد) احتمال پاره شدن زودهنگام آن و بروز مشكلاتی مثل دیابت و فشار خون بالا برای مادر می شود. چنانچه كم بودن بیش از اندازه این مایع در ابتدای بارداری اتفاق بیافتد در رشد جنین تاثیر می گذارد. در آینده، كمبودن مایع و عدم شناور بودن آن در اطراف بند ناف همراه با اتقباضات، تعداد ضربان قلب جنین را كاهش می دهد.

زمانی كه مقدار مایع بیش از اندازه زیاد باشد ( در 1 درصد از بارداری ها اتفاق می افتد) باعث تولید عفونت ها و نابهنجاری ضربان قلبجنین می شود. هر دو این شرایط قابل تشخیص و درمان هستند و برای اینكه متخصص از صحت سلامتی جنین مطمئن شود تست های زیادی در دوران باردای انجام می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *