راهنمای مراحل dark souls 3

راهنمای قدم به قدم Dark Souls 3 – قسمت اول – زومجی راهنمای مرحله به مرحله بازی Dark Souls 3 راهنمایی در مراحل dark souls 3 راهنمای قدم به قدم Dark Souls 3 – قسمت سوم – زومجی راهنمای مراحل بازی Dark Souls 3 – bia2game.com راهنمای قدم به قدم Dark Souls 3 – pspro.ir راهنمایی استراتژی های موثر در Dark Souls 3؛ نکات … راهنمای قدم به قدم دارک سولز 3راهنمای بازی ها راهنمای قدم به قدم خط داستانی شخصیت های مختلف در Darkراهنمای قدم به قدم بازی Dark Souls III

راهنمای قدم به قدم Dark Souls III

با ارائه این راهنمای قدم به قدم از طرف تیم بازی مگ، تلاش می کنیم تا ضمن پیشرفت در دنیای بازی، دانش نامه ای از تمامی نکات حائز اهمیت بازی نیز فراهم کنیم. بخش اول این راهنما به محتویات اولیه بازی اختصاص یافته، سطح بررسی مطالب بازی نیز برای تمامی سنین در نظر گرفته شده است.

 

این نمونه ی بسیار کوتاهی از ویدئوی بخش اول این سری است

انتخاب دسته / گروه / Class

این انتخاب تاثیر چندانی در پیشبرد جریان بازی ندارد، بنابراین شما در تعیین شخصیت خود آزاد هستید. چنانچه از جمله بازیکنان جدید سری محسوب می شوید، دسته ی شوالیه ها انتخابی مناسب برای شماست (با این انتخاب شما به یک شمشیرِ قابل اعتماد و یک سپر با کیفیت مجهز می شوید)

راهنمای مراحل dark souls 3

انتخاب هدیه ی اولیه / Gift

در بین آیتم های موجود تنها دو هدیه با ارزش هستند؛ Fire Gem و Life Ring. اگر در خیل تازه واردان سری هستید، Fire Gem را انتخاب کنید، با این کار شما می توانید سلاح مورد نظرتان را خیلی زود به عنصر آتش آغشته کنید و آسیبی جدی به دشمنان اوایل بازی وارد نمایید.

راهنمای مراحل dark souls 3

نحوه ی لول آپ کردن صحیح

شیوه ای که شما stats خودتان را تغییر می دهید بسیار مهم است، build اصلی شما برای برخی از سلاح ها مهم خواهد بود؛ استحکام و مقاومت (Strength)، چابکی و مهارت (Dexterity)، ایمان و باور (Faith) و هوش و ذکاوت (Intelligence) بیشترین نقش را در افزایش قدرت یک سلاح دارند. هر چند شما نمی توانید از پایداری (endurance)، انرژی (vitality) و توان (vigor) خود غافل شوید. این موارد برای افزایش استقامت شما و افزایش equipment load ضروری می باشند. علاوه بر این luck نیز باعث افزایش آسیب سموم و خون گرفتگی می شود، افزایش Item Discovery نیز کاربرد دیگر این stats می باشد. بنابراین انتخاب یک build مناسب بسیار دشوار است، خوشبختانه شما می توانید دوباره تنظیمات مربوط به ظاهر شخصیتتان و stats وی را عوض کنید. این کار توسط Rosaria, Mother of Rebirth امکان پذیر می باشد.

انتخاب سلاح مناسب

تنوع سلاح های Dark Souls 3 از تمامی بازیهای سری souls بیشتر می باشد، این تنوع به دلیل Skill های منحصر به فرد هر یک از سلاح هاست که می توانند در گیم پلی بازی تاثیر گذار باشند. من به شما توصیه می کنم که از انتخاب تنها یک build در ابتدای بازی پرهیز کنید، شما سلاح ها و طلسم های به مراتب قدرتمند تر و کاربردی تر را خواهید یافت. برای شروع می توانید Deep Axe را که توسط یک میمیک نگه داری می شود تصاحب کنید. شما همچنین با هنر Soul Transposition نیز آشنا می شوید که به شما امکان تبادل روح باس ها با سلاح ها. حلقه ها و طلسم های بسیار قدرتمند را می دهد.

شیوه ی دفاع کارآمد

Armor در Dark Souls 3 قابل ارتقا نیست. بنابراین شما باید دنبال یک ست مناسب بگردید تا برای یک موقعیت خاص قابل استفاده باشد. همچنین شما می توانید مقاومت خود را به وسیله ی حلقه ها، معجزات و مصرف یک سری از قرص ها افزایش دهید. اگر استایل بازی کردن شما به دفاع و جا خالی دادن تمایل دارد، توجه به وزن اهمیت فوق العاده ای دارد.

ارتقا سلاح مورد نظر

در بازی ۱۵ نوع مختلف infusion وجود دارد که توسط آیتم هایی به نام Coals باز می شوند، طیف گسترده ی infusion ها برای هر نوع build ای قابل استفاده می باشد. برخی از سلاح های بازی برای ارتقا نیاز به Twinkling Titanite و یا Titanite Scale دارند (این سلاح ها از حداکثر لولِ ۵ بهره مند خواهند بود، بنابراین لازم است که انتخابی هوشمندانه داشته باشید)

راهنمای مراحل dark souls 3

ترکیب عناصر گوناگون با سلاح ها ( Infusion )

شما تنها می توانید شمشیرها و سپرهایی که با Titanite Shards آپگرید می شوند را infuse کنید، سایر سلاح ها از این قابلیت بهره مند نمی شوند.

The Ashen Estus Flask

این فلاسک در همان ابتدای بازی پیشروی شماست، کاربرد این فلاسک ها تنها به هنگام ایجاد یک طلسم و یا معجزه قابل مشاهده است و در صورتیکه شما caster نباشید نیازی به همراه داشتن آن ها ندارید. توصیه ی من به تازه وارد ها این است که به سراغ Andre بروید و تعداد فلاسک هایتان را تغییر دهید. نیاز به mana بعید به نظر می رسد، در حالیکه سطح سلامتی شما اهمیتی ویژه دارد.

راهنمای مراحل dark souls 3

پیدا کردن Estus Shard ها

آیتمی که به شما امکان افزایش فلاسک هایتان را می دهد. برای انجام این کار شما باید با Andre صحبت کنید، برای پیدا کردن موقعیت هر یک از این Estus Shard ها به ویدئو فراهم شده مراجعه کنید.

پیدا کردن Undead Bone Shard ها

مقدار HP ای که شما با نوشیدن Estus بدست می آورید با این آیتم افزایش می یابد. شما بایستی پس از تصاحب این آیتم به Firelink Shrine بازگردید تا کارآیی Estus ها را آپگرید کنید (موقعیت تمامی این آیتم ها نیز در ره آورد بازی قابل مشاهده است)

NPC ها

درست مثل همیشه، شما باید NPC های گوناگونی را پیدا کنید و به صحبت با آن ها بپردازید. این NPC ها برای همکاری بیشتر می توانند به Firelink Shrine نقل مکان کنند، بنابراین سعی کنید تا محیط های مختلف را جستجو کنید و پس از بازگشت دوباره آن ها را بررسی کنید. در Firelink Shrine شما یک فروشنده می بینید که به صورت خودکار در این مکان حضور پیدا کرده است (Shrine Handmaid)، با اوردن خاکسترهای به جا مانده از سایر NPC ها نزد وی، آیتم های جدیدی به فهرست موجودی های او اضافه می شوند.

راهنمای مراحل dark souls 3

جستجو

سری Dark Souls جدا از داستان پردازی، تماماً در رابطه با جستجو و پیدا کردن میان برها، باس های فرعی و آیتم های مخفی ست. کشتن دشمنان سر سخت گرچه اختیاریست، اما پاداشی خوب در پیشرو دارد. بنابراین گریز از مهلکه ایده ی جالبی نیست، ما سعی می کنیم راهنماییهای لازم را در این موارد گوشزد کنیم.

حالت آنلاین بازی

این ویژگی نیازمند اکانت PSPlus و یا XboxLive بر روی کنسول هاست. چنانچه عضو این سرویس ها باشید، با خرید white sign soapstone از Shrine Handmaid می توانید به دنیای سایر بازیکنان ملحق شوید. وی همچنین به شما Dried Finger را می فروشد، این آیتم محدودیت احضار کردن بازیکنان به دنیای بازی که در حالت عادی ۴ نفر است را افزایش می دهد و به ۶ فرد می رساند (حداکثر ۴ نفر در حالت coop و ۲ اینویدر). قابلیت احضار سایرین و یا هجوم به دنیای دیگران نیازمند استفاده از Ember است، ولی شما صرف نظر از وضعیت اِمبِرتان می توانید به دنیای باقی افراد بپیوندید. یک نکته ی مهم در رابطه با سیستم matchmaking بازی این است که؛ این رویه بر اساس لِولِ شخصیت ها و لِولِ سلاحی که استفاده می کنند صورت می گیرد. به این معنی که در صورتیکه سلاح شما زیر +4 باشد، شما با افرادی هم سطح خود تطبیق پیدا می کنید. این شیوه تا حد زیادی مانع PvP هایی می شود که چندین برابرِ شما زور بازو دارند. شما با گذاشتن رمز عبور می توانید به نوعی از این محدودیت بگذرید، این کار به شما اجازه می دهد تا هرکسی را با هم سطح کردن لِولِ کاراکترش با شما به دنیایتان فرا بخوانید.

راهنمای مراحل dark souls 3راهنمای مراحل dark souls 3

نحوه ی صحیح مبارزه

تلاش کنید تا به یک سپر مناسب تجهیز شوید و از عناصر لازم برای افزایش مقاومت آن بهره بگیرید. یک اسلحه سنگین و سریع بیابید و مشعل را خریداری کنید. بهترین شیوه ی مبارزه فریب دادن دشمنان به صورت تکی ست. برای اجرای این استراتژی کارآمد می توانید از تیر و کمان و یا throwing knives استفاده کنید، این شیوه برای دشمنان بزرگتر نیز کارساز است، به این صورت که شما بایستی آن ها را به فضاهای کوچکتر بکشانید، سپس می توانید آن ها را به راحتی پشت سر بگذارید.

Status Effects

مشابه با Dark Souls II یک سری از عوامل محیطی بر علیه شما وجود دارد. نفرین در صورت پر شدن خطش درست مثل قبل منجر به مرگ آنی شما می شود، سرمازدگی مانع احیای سلامتی و استقامت شما می شود. خون گرفتگی هم بدون تماس با شما می تواند سطح سلامتیتان را به صفر برساند، این اثر توسط یک سری از دشمنان به شما منتقل می شود و با هجوم زالوها بر بدن شما عمل می کند. برای رفع این اثر می توانید از مشعل استفاده کنید! در نهایت hollowing هم در دنیای بازی وجود دارد که مکانیکی مربوط به داستان بازی در بردارد.

پیمان ها ( Covenants )

توافق ها و Covenant هایی که در Dark Souls 3 وجود دارند، ساختاری مولتی پلیر دارند، شما می توانید با بدست آوردن یک سری از آیتم ها عهد خود را تحکیم ببخشید. برخی از این پیمان ها با یکدیگر تداخل پیدا می کنند که ما برای جلوگیری از این موارد تمامی نکات مورد نظر را به شما گوشزد خواهیم کرد.

پیشگیری جریان بازی

بازی نسبتاً خطی به شمار می رود، هرچند از دست دادن خیلی از جزئیات دور از ذهن نیست. از جمله: trading crow، یک سری از NPC های بازی و

اگر می خواهید کاملترین پیشرفت را در سیر بازی داشته باشید، توصیه می کنیم که از ره آوردی که توسط تیم بازی مگ فراهم شده استفاده کنید تا از نکات ریز و درشت بازی به طور کامل آگاه شوید. New Game Plus بازی هم شامل آیتم های جدید، موقعیت ها و پایانی متفاوت می شود.

باس های بازی

اگر در نبرد با یک باس شکست می خورید، بهترین راهکرد کمک به سایر افراد در همان باس فایت است. با این کار شما می توانید شیوه ی صحیحی از مبارزه با وی را فرا بگیرید. در صورتیکه در حالت آنلاین بازی را تجربه می کنید؛ از رمز عبورِFextraاستفاده کنید تا شخصی به یاری شما بشتابد. در حالت آفلاین نیز می توانید با بازگشت به برخی از مناطق قبلی و farm کردنِ آیتم ها و سولز، سطح تواناییهای کاراکترتان را افزایش دهید و پس از آن به جنگ دوباره با باس مورد نظر بپردازید.

در بخش اول این ره آورد شما به مکان هایی که در عکس زیر ذکر شده است راه پیدا می کنید و پاره ای از موارد اشاره شده را انجام خواهید داد.

راهنمای مراحل dark souls 3

این نکات توصیه های اولیه ی من به شما بود. مسلماً شما با رجوع به راهنمای ویدئویی بازی از مساعدت عمیق تری در برخورد با سایر جزئیات بازی بهره مند خواهید شد. درصورتیکه هرگونه سوالی در رابطه با بازی داشتید از پرسیدن آن ها و در میان گذاشتنشان با ما دریغ نکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *