روش دوخت استین کت مردانه

آموزش خیاطی » دوخت کت و شلوار مردانه آموزش خیاطی نحوه برش کت و شلوار – آموزش خیاطی و … آموزش خیاطی – روش دوخت یقه مردانه نوک تیز آموزش خیاطی مردانه – imcbank.rozblog.com آموزش خیاطی – کُت آموزش دوخت لباس مردانه و پسرانه الگوی دوخت جلیقه مردانه اموزش خیاطی – طرز دوخت یقه مردانه برای پیراهن زنانه آموزش خیاطی » الگوی دوخت جلیقه مردانه آموزش خیاطی دوخت و الگوی پیراهن مردانه – آسمونی

آموزش دوخت آستین دو تیکه


روش دوخت استین کت مردانه

آموزش خیاطی ، آموزش برش و دوخت آستین دو تیکه یا آستین کتی با اشاره به نکات مورد توجه در موقع برش این آستین

 

آموزش دوخت آستین کتی

برای درست کردن آستین کت از آستین ساده استفاده میکنیم ، آستین ساده را برش می زنیم بعد از برش روی کاغذ روی دولا آستین کامل به صورت شکل برش میزنیم . هلال حلقه جلو را نصف میکنیم 1/5 سانتی متر داخل میرویم .

روش دوخت استین کت مردانه

یک مقدار انحنای آستین حلقه را گودتر میکنیم برای قسمت جلو ، بعد برای درست کردن آستین دو تیکه از داخل خط زیر آستین 5 سانتی متر به طرف داخل میرویم علامت میزنیم ( قسمت جلو ) از قسمت پایین زیر آستین روی خط مچ 4 سانتی متر بعد خط کش را طوری قرار دهید که از 4 سانتی متر و 5 سانتی متر رد شود و به هلال حلقه برخورد و قطع کند . برای قسمت پشت دوباره از زیر حلقه 9 سانتی متر داخل میشویم و از خط پایین 6 سانتی متر داخل میرویم و مجددا خط کش را طوری قرار دهید که این اندازه ها را رد کند و به هلال حلقه برسد . بعد خط آرنج را رسم میکنیم ( برای مشخص کردن خط آرنج سانتی متر را انتهای شانه گذاشته تا وسط آرنج ) دو تا قسمت کناری را که جدا کردیم قبل از اینکه جدا کنیم حتما روی الگو در قسمتی که در شکل نشان داده شده جلو و جلو نوشته و پشت و پشت مینوسیم و خط زیر آستین هم مینوسیم . بعد قسمت روی آستین مشخص میشود که قسمت جلو و پشت آستین روی شکل نشان داده شده است . قسمت زیر آستین را طوری به هم میچسبانیم که درز زیر آستین مماس به همدیگر وصل شود . چون آستین کتی یک مقدار حالت دارد قسمت پشت آرنج یک مقدار برجسته تر و قسمت جلو آستین یک مقدار به طرف داخل است . برای اینکار روی خط آرنج قسمت پشت 1/5 سانتی متر به طرف بیرون میاییم و به حالت منحنی گرد میکنیم و برای قسمت جلو 1/5 سانتی متر داخل میشویم یک مقدار قسمت جلو گود میکنیم به طرف داخل .

روش دوخت استین کت مردانه

نکته : زمانی که میخواهیم الگو را روی پارچه قرار دهیم خط وسط حالت راسته قرار گیرد .

روش دوخت استین کت مردانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *