روش فهمیدن میزان اینترنت مخابرات

روش های بررسی حجم مصرف شده اینترنت – برسام چطور میزان حجم استفاده شده از اینترنت را بررسی … ADSL خدمات اینترنتی – tci-khorasan.ir شبدیز ارائه اینترنت پرسرعت و طراحی سایت در کرج … Internet Bandwidth Test & Speed Test.تست سرعت اینترنت دانلود فهمیدن میزان مصرف اینترنت ADSL بایگانی – … مشاهده نویز خط adsl و برطرف کردن آن برای فهمیدن میزان استفاده از ADSL شرکت مخابراتاینترنت پرسرعت | پارس آنلاین نحوه فهمیدن شارژ باقی مانده adsl شرکت مخابرات

چطور میزان حجم استفاده شده از اینترنت را بررسی کنیم تا دچار قطع زودهنگام اینترنت نشویم

روش فهمیدن میزان اینترنت مخابرات

بسیاری از سرویس دهنده های اینترنت حجم مشخصی را برای سرویس های مختلف خود تعیین کرده اند و اگر میزان استفاده کاربر از حد تعیین شده بیشتر شود اینترنت او قطع شده و مجبور به پرداخت وجه بیشتر برای تمدید سرویس می شود. در ادامه راه های مختلف بررسی حجم مصرف شده اینترنت را مشاهده خواهید کرد تا همواره میزان مصرف خود را بدانید و دچار مشکلات احتمالی نشوید.

اگر کاربر مبتدی هستید باید بدانید که حجم تعیین شده در سرویس های مختلف اینترنتی تنها با دانلود و دریافت فایل و یا ویدیو مصرف نمی شود هر گونه استفاده از اینترنت از چت کردن تا مشاهده فیلم، باز کردن صفحات وب، ارسال و دریافت ایمیل، بروز رسانی سیستم عامل و غیره همگی از اینترنت استفاده می کنند و هر گونه ارسال و یا دریافت اطلاعات باعث مصرف شدن حجم سرویس اینترنت شما می شود.

منظور از محدودیت حجمی در سرویس های اینترنتی نیز میزان حجمی است که در کنار سرعت اینترنت از طریق سرویس دهنده ها اعلام می شود به عنوان مثال سرویس اینترنت با سرعت 128Kb/s (کیلوبیت در ثانیه) با محدودیت حجمی 2GB را در نظر بگیرید در این سرویس کاربر می تواند در هر ثانیه حداکثر 128/8KB یعنی 16KB/s (کیلوبایت در ثانیه) دانلود کند و زمانی که میزان ارسال و دریافت اطلاعات به 2GB برسد اینترنت او قطع می شود و مجبور به تمدید سرویس می شود.

روش های مانیتور کردن پهنای باند استفاده شده در اینترنت

روش اول: اکثر مودم های ADSL گزارش مختصری از میزان استفاده از اینترنت را به کاربر می دهند اما برای مشاهده این گزارش می بایست وارد پنل نرم افزاری آنها شوید و برای این کار نیز نیاز به رمز عبور مودم خواهید داشت. معمولا اگر رمز مودم را عوض نکرده باشید می توانید با نام کاربری Admin و رمز عبور admin وارد شوید برخی از مودم ها نیز رمز عبور 123456 را دارند اگر رمز عبور مودم خود را تغییر نداده باشید می توانید رمز پیش فرض را در دفترچه راهنمای مودم خود نیز بیابید. برای مشاهده گزارش استفاده اینترنت از طریق مودم، مرورگر (فایرفاکس، Internet Explorer یا کروم یا سافاری و …) را باز کنید و آدرس زیر را در آن وارد کنید:

[blockquote]192.168.1.1[/blockquote]

ممکن است مودم شما آدرس پیش فرض دیگری داشته باشد ولی اکثر مودم ها این آدرس پیش فرض را دارند. پس از وارد شدن به این آدرس و وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور ذکر شده در بالا، می توانید وارد WAN شده و از آن جا Status را انتخاب کنید در این قسمت آماری از پهنای باند استفاده شده در روزهای مختلف و میزان حداکثر دانلود و یا آپلود خود را مشاهده خواهید کرد.

روش دوم: از یکی از نرم افزارهای زیر استفاده کنید:

نرم افزار Ntop این نرم افزار در سیستم عام های ویندوز و لینوکس و یونیکس قابل اجراست رابط کاربری این نرم افزار نیز از طریق وب کار می کند و جزئیات بسیار کاملی را از پهنای باند استفاده شده در اینترنت به کاربر ارائه می دهد.

[div class=”download” class2=”typo-icon”]لینک دانلود نرم افزار Ntop[/div]

نرم افزار SurplusMeter: اگر کاربر Mac هستید می توانید از این نرم افزار استفاده کنید این نرم افزار گزارش روزانه از پهنای باند استفاده شده اینترنت را به شما می دهد کار کردن با آن نیز مانند بسیاری از ابزارهای مک، ساده و راحت است.

[div class=”download” class2=”typo-icon”]لینک دانلود نرم افزار SurplusMeter[/div]

متاسفانه هر دو نرم افزار برروی وب سایت SourceForge قرار دارند که در حال حاضر کاربرهای ایرانی را تحریم کرده است برای دانلود این دو نرم افزار ممکن است نیازمند فیل ت.ر شکن شوید.

اگر مشکلی با استفاده از این دو نرم افزار داشتید در بخش نظرات در انتهای این مقاله با ما درمیان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *