طرز تهیه سالاد الویه قیفی با کالباس

سالاد الویهطرز تهیه سالاد الویه خانگی خوشمزه و … طرز تهیه سالاد الویه خوشمزه و مدرن • دونفره ایران درجه یک – طرز تهیه ی سالاد الویه ی قیفی میزغذا » سالاد الویه – mizeghaza.com طرز تهیه سالاد الویه قیفی مخصوص ماه رمضان – … طرز تهیه سالاد الویه الویه | تک آشپز طرز تهیه ی سالاد الویه ژامبون قیفی لذت آشپزی – نان قیفی طرز تهیه سالاد الویه – persianv.com طرز تهیه الویه با کالباس | تک آشپز

طرز تهیه سالاد الویه قیفی مخصوص ماه رمضان

طرز تهیه سالاد الویه قیفی مخصوص ماه رمضان

 

طرز تهیه سالاد الویه قیفی با کالباس
این بار سالاد را در قیف مخصوص بریزید و سالاد قیفی درست کنید. یک سالاد متفاوت و با طعمی دلچسب، این سالاد به سفره غذایتان زیبایی خاصی می بخشد .  هرکدام از خمیرها را جداگانه با وردنه به شکل مستطیل بلند پهن کنید وبه صورت نوارهای ۲ سانتی‌متری برش بزنید و از بالا به پایین دور قیف (قالب) بپیچید.

موادلازم برای تهیه خمیر:

آرد                            ۳ پیمانه
آب ولرم                    ۱ پیمانه
روغن                         ۱/۳ پیمانه
خمیر مایه ی فوری     ۱ قاشق سوپ خوری
نمک                            ۱/۲ قاشق مربا خوری
شکر                           ۱ قاشق مربا خوری
زرده تخم مرغ           ۱ عدد
شیر                             برای رقیق کردن زرده

 

 

مواد لازم برای داخل قیف

کلم سفید                      ۲۵۰ گرم
کالباس خرد شده          ۱۵۰ گرم
خیارشور                         ۳عدد
قسمت سفید پیازچه     ۳ عدد
کشمش                           ۱/۲ پیمانه
سس مایونز                    ۱پیمانه
سویا سس                     ۱ قاشق مربا خوری
نمک                              ۱/۳ قاشق چایی خوری
شکر                              ۱ قاشق چایی خوری
سرکه                            ۱  قاشق سوپ خوری

روش تهیه نان‌های قیفی

در ظرفی مناسب آرد، نمک، شکر، خمیرمایه و روغن را با هم مخلوط کنید سپس آب ولرم را بیفزایید. خمیر را با دست ورز بدهید تا یکدست ولطیف شود. ظرفی  پیرکس را چرب کنید و خمیر را در آن بگذارید. روی آن را بپوشانید و به مدت نیم ساعت در جای گرم قرار بدهید تا حجم آن دو برابر شود.

بعد از این زمان خمیر را دو قسمت کرده و مجددا ۱۰ دقیقه دیگر به آن استراحت بدهید. حالا خمیر برای استفاده آماده است.

هرکدام از خمیرها را جداگانه با وردنه به شکل مستطیل بلند پهن کنید وبه صورت نوارهای ۲ سانتی‌متری برش بزنید و از بالا به پایین دور قیف (قالب) بپیچید.

زرده تخم‌مرغ را با کمی شیرمخلوط کنید و با چنگال هم بزنید. روی خمیرهای پیچیده دور قیف را  با قلم‌موی مخصوص آشپزی کمی مخلوط تخم‌مرغ و شیر بمالید.

قیف‌ها را روی سینی فر بگذارید. فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود.پس سینی را در فر به مدت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه قرار دهید. یک ظرف را تا نیمه از آب پر کنید و در کف فر بگذارید تا در حین پخت، خمیرها خیلی خشک نشوند.

بعد از در آوردن قیف‌ها  از فر پنج دقیقه زمان بدهید تا آنها خنک شوند. نان‌های پخته را در جهت عقربه ساعت بچرخانید تا به راحتی و بدون خرد شدن از قالب جدا شوند.

روش تهیه مواد داخل قیف تمامی مواد لازم را آماده و با هم مخلوط کنید. نان‌های قیفی آماده شده را با این مواد پر کنید. روی آنها را با سلوفون بپوشانید تا نرم بمانند و به مدت ۱ تا ۲ ساعت در یخچال قراربدهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *