قديمي ترين گورستان دركرمانشاه

دانلود صدای طرقه mp3 آبادان obodan – Welcome To Abadan Lyricsبه … www.cutterscrossing.com – giz-miz.xyz لاتی خودش کلاس داره 320 اهنگ Ú©Ù… حجم برای وبلاگ American Pie دانلود ٠یلم Ùˆ سریال … Vahid Farahani | LinkedIn پیک نوروزی 93 … قديمي ترين گورستان دركرمانشاه دانلود کلیپ بامان الله یا شهید الله با صدای نوجوان

قدیمی ترین گورستان استان کرمانشاه در ریژاو

کرمانشاه را باید به چشم یک تونل تاریخی ببینید که سفر به آن به معنی سفر کردن در طول زمان است! استانی که گوشه به گوشه آن پر از آثار تاریخی و باستانی است که تماشا کردن هر کدام از آنها شما را به قرن های قبل می برد. این بار اگر گذارتان به این […]

کرمانشاه را باید به چشم یک تونل تاریخی ببینید که سفر به آن به معنی سفر کردن در طول زمان است! استانی که گوشه به گوشه آن پر از آثار تاریخی و باستانی است که تماشا کردن هر کدام از آنها شما را به قرن های قبل می برد.

این بار اگر گذارتان به این تونل تاریخی افتاد، پیشنهاد می کنیم سری به قبرستان باستانی ابودجانه در این استان بزنید که طبیعت و تاریخ را در کنار هم به شما نشان می دهد.

قديمي ترين گورستان دركرمانشاه

قبرستان ابودجانه یکی از گورستان های تاریخی کشور است که در نزدیکی شهر ریجاب از شهرستان دالاهو قرار دارد. قبرستانی که تاریخ ساخت آن به صدر اسلام برمی گردد و با آرامگاه های ۴طاقی مخصوص دوره ساسانیان شناخته می شود.

قديمي ترين گورستان دركرمانشاه

شهرت قبرستان ابودجانه به خاطر بقعه ای است که در میانه این گورستان قد علم کرده و بین اهالی، قداست و احترام خاصی دارد. این آرامگاه ۴ ضلعی است و بر فراز آن گنبدی مخروطی شکل قرار گرفته و در جنوب آن، بنای دیگری شبیه به آن، ولی در ابعاد کوچک تر به چشم می خورد که در داخل آن چند سنگ قبر قرار داده شده است. این دو آرامگاه با سنگ و ملاط گچ ساخته شده و سطوح بیرونی و داخل آنها با ملاط گچ اندود شده است.

قديمي ترين گورستان دركرمانشاه

گفته می شود یکی از این مقبره ها متعلق به ابودجانه است که در جنگ احد هنگامی که مشرکان، نیروهای اسلام را شکست دادند، او به همراه تعدادی از یاران در کنار پیامبر (ص) باقی ماند و از آن حضرت دفاع کرد.

قديمي ترين گورستان دركرمانشاه

به جز این دو بقعه، تقریبا همه قبور بسیار ساده هستند و تنها سنگی ساده و بدون تراش در بالای آنها قرار دارد یا سنگچینی ساده که محدوده مزار را مشخص می‌کند برای آنها در نظر گرفته شده است.
قديمي ترين گورستان دركرمانشاه

بالای تعدادی از قبرها هم بنای منار مانندی از خشت ساخته شده که سنگ قبر روی آن نصب شده است اما به علت فرسایش سنگ قبرها، اطلاعات حک شده روی سنگ قبرها مشخص نیست. بد نیست بدانید که در سال ۱۳۸۷ در این قبرستان، گنبد اصلی مقبره ابودجانه و تعدادی از مقبره‌های سنگی آن مرمت شد.

قديمي ترين گورستان دركرمانشاه

برای دیدن این قبرستان تاریخی باید سری به شهرستان دالاهو در استان کرمانشاه بزنید و آن را در کنار جاده ریجاب به بابا یادگار ببینید. جایی که شما را مستقیما با تاریخ اموات هزاران سال قبل مرتبط می کند!

قديمي ترين گورستان دركرمانشاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *