نان‏ ‏کاسه‏ ‏ای‏ ‏برای‏ ‏سوپ

کاسه نان برای سوپ – sofrehkhune.com سوپ در نان کاسه ای : سوپ – واضح طرز تهیه نان کاسه ای – مجله اینترنتی قرن بیست و … طرز تهیه نان کاسه ای جهت سرو سوپ -آکا طرز تهیه نان کاسه ای جهت سرو سوپ ماحصل مطبخ سونا خانوم – نان کاسه ای برای سوپ طرز تهیه نان کاسه ای با سس مخصوص نان‌های کاسه ای با تارت گوجه‌ فرنگی نان بروتچن آلمانی – نان آلمانی Brotchen | ایران کوک نان کاسه ای برای سوپ – funion.ir

طرز تهیه نان کاسه ای جهت سرو سوپ

تهیه نان کاسه‌ای جهت سرو سوپ، انواع سالاد و خوراک‌ها بسیار ساده بوده و در عین حال به دلیل ظاهر زیبای آن بسیار چشم‌نواز خواهد بود.

نان‏ ‏کاسه‏ ‏ای‏ ‏برای‏ ‏سوپ

در ساختار نان کاسه‌ای از پودر‌ مایه‌ خمیر فوری استفاده می‌شود که قابل استفاده به صورت مستقیم می‌‌باشد. با این وجود توصیه ستاره به شما این است که مایه‌‌خمیر را به طور جداگانه عمل بیاورید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید و سپس با مواد دیگر مخلوط نمایید.

نکته قابل توجه در پخت انواع نان این است که به هنگام پخت نان در فر می‌بایست ظرف آبی درون فر قرار دهید تا از خشک شدن نان‌ها جلوگیری کند.

همچنین بهتر است برای رسیدن به ظاهر مطلوب‌تر، از روکش زرینه بر روی نان‌ها استفاده نمایید. برای این منظور می‌بایست یک عدد زرده تخم‌مرغ، یک قاشق چای‌خوری شیر یا ماست و مقداری زعفران را با یکددیگر مخلوط نمایید و بوسیله قلم‌مو روی خمیر نان بمالید.

مواد لازم جهت تهیه نان کاسه‌ای برای سرو سوپ

آرد

حدود 500 گرم

نمک

1/4 قاشق چای‌خوری

بکینگ‌پودر

1 قاشق چای‌خوری

شکر

1 قاشق سوپ‌خوری

مایه‌خمیر

1 قاشق سوپ‌خوری

آب

1 و 1/2 پیمانه

روغن‌مایع

1/3 پیمانه

طرز تهیه نان کاسه‌ای جهت سرو سوپ

  1. درجه حرارت فر را روی 200 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید و ظرف آبی را درون فر قرار دهید. این کار محیط فر را مرطوب نگه خواهد داشت و مانع از خشک شدن نان‌ها می‌شود.
  2. شکر و مایه‌ خمیر را در ظرفی مخلوط کنید و 1/4 پیمانه آب ولرم را روی آن بریزید و در جای نسبتا گرمی قرار دهید تا عمل آید.
  3. آرد را 3 مرتبه الک کنید.
  4. مابقی آب، روغن، بکینگ‌پودر و نمک را در ظرفی بریزید سپس مایه‌ خمیر عمل آمده را به آن اضافه کنید و آرد را آرام آرام به آن بیفزایید تا حدی که خمیر به دست نچسبد. (از سنگین کردن خمیر بپرهیزید.)
  5. خمیر را ورز دهید و یا صد مرتبه بکوبید.
  6. در ظرف تمیزی کمی آرد بپاشید و خمیر را درون آن قرار دهید و روی آن را سلفون بکشید و حدود 30 دقیقه استراحت دهید تا حجم خمیر دو برابر شود.
  7. از خمیر گلوله‌هایی با اندازه مناسب جدا کرده و در سینی قرار دهید سپس روی خمیر را بپوشانید و مجددا 20 دقیقه استراحت دهید.
  8. در صورت تمایل به کمک قلمو روی خمیر را زرینه بمالید و با کنجد تزیین کنید و در فر که از قبل گرم شده است به مدت 20 دقیقه قرار دهید.
  9. پس از خنک شدن نان‌ها، برش کوچکی در قسمت فوقانی آن‌ها بزنید و درون نان‌ها را خالی کنید و سوپ، خوراک لوبیا، سالاد، حلیم و … را درون آن سرو نمایید و با سبزیجات خرد‌شده تزیین نمایید.
نان‏ ‏کاسه‏ ‏ای‏ ‏برای‏ ‏سوپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *