پرده قلاب بافی با کاموا برای روی اپن

شادمهر عقیلی شیرین و فرهاد mp3 تزیینات – آموزش کارهای هنری و دستی ساخت پرده آویز با مهره – beytoote.com آموزش – قلاب بافی اموزش قلاب بافی – baftan.mihanblog.com آموزش بافت دامن قلاب بافی چند طبقه با کاموای … ﺩاﻧﻠﻮﺩ ﺭاﻳﻜﺎﻥ اﻫﻨﮓ اﺭﺵ و اﺳﻨﻮﺑﺪاﮒ پرده های تزئینی – beytoote.com هنرهای دستی آی هدیه مدل های جدید قلاب بافی با کاموا

آموزش درست کردن پرده فانتزی با کاموا

آموزش درست کردن پرده فانتزی با کاموا یا ابریشم.

درست کردن این پرده خیلی راحته. این پرده هم میتونه توی فصل گرما به خونه هاتون زیبایی بده و هم توی فصل سرما.

پرده قلاب بافی با کاموا برای روی اپن

توی فصل گرما با بودن در و پنجره ها و اومدن نسیم و باد پنکه و کولر ، حرکت این پرده واقعا زیبا خواهد بود.

در فصل سرما هم می  شود از آن برای یک دکوراسیون زمستانی با کاموا یاد کرد.

پرده قلاب بافی با کاموا برای روی اپن

ابتدا با کاموا یا ابریشم به رنگ دلخواه‌تون به اندازه ی عرض پنجره حدود ۱۵ سانت ببافید. میتونید یک بافت ساده را انجام بدهید و یا یک بافت مدل‌دار که در تصویر بالا می بینید که داخل بافت طرح لوزی وجود داره.

به یک چوب شبیه چوپ داخل تصویر برای قسمت بالای پردا نیاز هستش که با کاموا چوب رو به مستطیل بافته شده ی خودتون وصل کنید‌. و بند جهت آویزان کرده پرده‌ی فانتزی تان را هم در همین مرحله درست کنید:

پرده قلاب بافی با کاموا برای روی اپن

کاموایی که در تصویر زیر هست و قراره نوارهای آویزان پرده از اون ساخته بشه، هر ۳ الی ۴ سانت یک گره درشت داره. اگه کاموای شما این گره رو نداره، میتونید خودتون این گره رو روی کاوا ایجاد کنید، مثلا هر ۵ سانت یک گره درشت بزنید.

پرده قلاب بافی با کاموا برای روی اپن

اینطوریه ابتدای کاموا را به ابتدای لبه ی پایینی مستطیل وصل کنید و هر پنج سانت گره بزنید یا هر پنج سانت یک دونه تزئینی سنگی یا پلاستیکی یا شیشه ای داخل کاموا کرده و بعد گره بزنید. تا ردیف آخر این کار رو انجام بدید تا رشته های آویزان پرده، یک سان و با قد دلخواه آماده بشن.

حالا با کاموا پام- پام یا توپی کاموایی به اندازه و بزرگی دلخواه، درست کنید : آموزش درست کردن پام-پام

در انتها پام پام ها را با کاموایی که داخل سوزن با سوراخ درشت کرده اید، به همدیگه بدوزید. البته بذارید بینشون فاصله بمونه یکمی که شکل توپی اونا معلوم بشه. می دوزیم به هم تا تبدیل به یک رشته بشن. دو تا از این رشته ها درست کنید و از دو طرف چوب پرده به سمت همدیگه وصل کنید:

پرده قلاب بافی با کاموا برای روی اپن

بعد هم پرده رو از محل دلخواه تون، آویزان کنید….

پرده قلاب بافی با کاموا برای روی اپن پرده قلاب بافی با کاموا برای روی اپن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *